BMW 3.20i Sürüş İzlenimi!

Bmw'nin en çok satan modeli ünvanını taşıyan 3 serisi, yedinci nesliyle yollara çıktı. altıncı nesilde 15 milyon adedi aşan satış başarısıyla kendini kanıtlanmış bir model. Yeni 3 serisi, sürüş, sessizlik, konforun yanında teknolojik yenilikleriyle de öne çıkıyor. 


Yeni BMW 3 Serisi’nde diğer BMW modellerinde olduğu gibi geniş ve krom çıtalara sahip daha büyük böbrek ızgaralar bulunuyor. Aracın daha keskin ön far grubu biraz daha büyümüş. Ayrıca aracın ön tasarımında sis farları bulunuyor. Kaput çizgileri daha belirgin ve keskin hale getirilip aracın kaputu olduğundan çok daha uzunmuş hissi yaratılıyor. Bir diğer belirgin değişiklik ise bel çizgisinde yaşanıyor. Aracın eskiden yükselerek ilerleyen ve ortalama bir boya sahip olan bel çizgisi, yine yükselerek ilerliyor; ama artık oldukça yüksek bir noktadan başlıyor.


Arka tasarımda stop lambaları eski tasarımlara göre çok daha ince bir yapıya bürünürken sadece fren lambası bölümünde L efekti uygulanmış. Ayrıca ağırlık merkezi daha aşağıya çekilmiş ve 480 litrelik bagaj hacmi de BMW standartlarının üstünde. Tüm versiyonlarında iki köşeye yerleştirilmiş egzoz çıkışlarının standart olması da sportif görünüme verilen önemin altını çiziyor.


İç mekan tasarımında geniş ve refah alanlar ön planda. Özellikle de ön yolcunun görüş açısı oldukça ferah. Orta konsoldaki ekran donanım paketine göre değişiyor ve altında dizilmiş düğmelerle tamamen dijital gösterge tablosu kullanılmış. İç mekanda sessizliğe de ayrı bir önem gösterilmiş. A sütunlarının içi köpükle doldurulurken akustik ön cam kullanılmaya başlanmış. Konsolun ortasından kol dayamasına kadar uzanan ve vites kolunun bulunduğu kısım ise artık tek parça. Üzerinde yer alan tuş takımı da oldukça düzenli ilerliyor. Yine sürücüye odaklı olan konsol ile 2019 model BMW 3 Serisi, sürüş esnasında konsantrasyonun bozulmasını engelliyor.


Yeni 3 serisi'nin 320i modelinde 1,6 hacminde ve 170 HP gücündeki motor, BMW tarfından açıklanan 100 km'de 6 litrelik ortalama yakıt tüketimi ve 7,7 saniyelik 0-100 km/s hızlanma verileriyle performans ve ekonomiyi bir arada sunma iddasında. Yeni BMW 3 Serisi'nde standart olarak sunulan 8 ileri vitesli Steptronic otomatik şanzıman görev yapıyor. BMW yeni 3 serisi'nde yeni nesil elektronik sürüş yardımcıları aktif güvenlik sistemleri de dikkat çekiyor. Fren fonksiyonlu Kaza ve Yaya Algılama Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi Yeni BMW 3 serisi'nde artık standart sunuluyor. Opsiyonel olarak sunulan Profesyonel Sürüş Asistanı kapsamında Stop&Go özelliğine sahip Aktif Hız Sabitleme sistemi, Direksiyon ve şerit Kontrol Asistanı, Şeritdeğişim Değişim Uyarı Sistemi, Yan Çarpışma Koruması, Çapraz Trafik Uyarısı sistemlerine sahip olunabiliyor.


Ayrıca yeni nesil BMW Head-Up Display sistemi de opsiyonel larak tercih edilebiliyor. Geri gidiş yardımcısı bu sistemlerin en ilginçlerinden biri, Saatde 36 km hızı aşmadan, otopark ya da sıkışık alana giriş yaptıysanız, sistem bu süreçteki direksiyon açılarını kaydediyor. Görüş açınız sınırlıysa  ya da kendinize güvenmiyorsanız, vites kolundaki düğmeye bastığınızda aynı alandan geri geri çıkma işini, 50 metre bile olsa, 3 serisi üstleniyor. 

ARAÇ SEÇİMİNDE YARDIMA İHTİYACINIZ VAR MI?

+90(212) 659 45 45