Yeni Clio 2020 Tanıtıldı!
Renault Grubu'nun en çok satan global modeli, Avrupa ve Türkiye'de B-HB segmentinin lideri Clio yenilendi. Yeni otomobil markanın Megane, Talisman, Kadjar modellerindeki tasarım diliyle görünümünü tamamen değiştirdi.Otomobilin dışındaki yenilik içinde de kendini ilk andan itibaren gösteriyor. 9.3 inç dikey tablet ekran, Multisense Sürüş Deneyim Teknolojisi, Auto-hold fonksiyonlu elektrikli park freni B HB segmentinde ilk kez Renault Clio ile birlikte pazara sunulan özellikler arasında yer alıyor. Dışarıya baktığımızda ise yine Fransız markanın kompakt modelinde ve Talisman’da görülen C profilli gündüz sürüş farları göze çarpan ilk detay oluyor. Bu arada LED ön farlar tüm donanım seviyelerinde standart sunulacak.

Tampon tasarımı ve ızgarası elden geçirilen Clio, ön çamurluk kısmında aerodinamik yapıyı iyileştirip yakıt tüketimini düşüren hava deflektörleriyle donatılmış. Yan tarafa baktığımızda ise CLIO yazısının bulunduğu marşpiye çıtaları ve yeni jant tasarımları dikkat çekiyor. Arka kapı kolları ise yine C sütununa gömülmüş.Beşinci nesil Clio’da hangi güç üniteleri görev yapacak bunu şimdilik bilmiyoruz. Tahminimiz, 1.3 litrelik TCe’nin Dacia Duster’da da sunulan 130 bg’lik versiyonu ve 90 veya 115 bg’lik 1.5 dCi dizel motor Clio yelpazesini oluşturacaktır. Giriş seviyesi için 0.9 TCe veya 1.0 TCe düşünülüyor. Öte yandan Türkiye’de üretilecek E-Tech hibrit motor ile seçenekler genişletilecek. Performans versiyonu R.S. ise yüksek ihtimalle Alpine A110 ve Megane RS’den tanıdığımız 1.8 TCe kullanılacak. Güç beklentimiz ise 225 bg dolaylarında. Şanzıman seçenekleri ise 5 ve/veya 6 ileri manuel ve 6 ileri EDC olacaktır.


Yeni Clio, Türkiye'de Joy, Touch ve Icon olmak üzere üç donanım seviyesi ile 111.000 TL'den başlayan fiyatlarla 12 Şubat 2020 tarihinden itibaren satışa sunuluyor. Ayrıca e-ticaret online satış ile 300 müşteri, Yeni Clio'yu pazara sunulmadan önce özel fırsatlarla satın alma ayrıcalığına sahip oluyor.

ARAÇ SEÇİMİNDE YARDIMA İHTİYACINIZ VAR MI?

+90(212) 659 45 45