Yeni Skoda Superb Tanıtldı!

Merakla beklenen Skoda SuperB tanıtıldı. Skoda’nın gözdesi SuperB 2020, Passat modellerinden farkını gittikçe arttıran bir tasarımla karşımızda.

En büyük tasarım değişikliklerinden biri aracın arkasında bulunan logonun yerini kocaman bir "SKODA" yazısına bırakmış olması. Tamamen LED arka far takımları değişen grafikleri ile çok daha şık bir görünüm sağlarken, Volkswagen modellerinden alıştığımız sinyal lambaları da artık Skoda modellerinde de bir norm olacak gibi görünüyor.

Yeni tamponları sayesinde uzunluğu 38 mm artarak 4869 mm olan Superb’in 625 litrelik bagaj hacmi de sınıfın standartlarının oldukça üstünde. Makyajlanan Skoda Superb konfor, güvenlik, performans ve yakıt ekonomisi konularında daha iddialı oldu.

Kişiselleştime özelliği artan bu araçta yeni gösterge paneli ve kapı ve koltuk döşemeleri de yenilendi. 10,25 inç dijital gösterge panelinin 8,25 inç ile 10 inç'ine kadarını bilgi-eğlence paneli oluşturuyor. Ekranın hemn altında klima panlei ve iki kollu direksiyon simidi ile bilgi-eğlence ekranına direksiyon ile ulaşım kolaylığı sunuyor.

Türkiye'de üç motor seçeneği ile sunulan Skoda Superb, benzinli motor seçeneğinde 150 HP güç üreten 1.5 TSI benzinli motorda 7ileri DSG şanzıman seçeneği de bulunuyor. Superb'te 120 HP'lik 2.0 TDI dizel motor seçenekleri yer alıyor. Her iki motor seçeneği de 7 ileri çift kavramalı DSG şanzımanla sunulurken, 2.0 litre TDI motorda 4*4 aktarma özelliği bulunuyor.

ARAÇ SEÇİMİNDE YARDIMA İHTİYACINIZ VAR MI?

+90(212) 659 45 45