Yerli Otomobil Özellikleri, fiyat ve tanıtım!

Türkiye’de Devrim Arabaları ile gerçeğe dönüşen ve kısa süren yerli otomobl rüyası Cumhurbaşkanı tarafından kurulan ‘’ Türkiye’nin Otomobil Grubu Girişimcileri’’ nin çalışmalarıyla yakında gerçeğe dönüşüyor.

 ‘’TOGG’’ tarafından üretilen %100 elektrikli otomobil, 27 Aralık 2019 da ön gösterime girmesi planlanan yerli araç tamamen %100 elektrikli olarak yapıldı. Elektrikli motorun sessizliği, ivmeleme özelliği, enerji verimliliği ve sıfır emisyon araca ayrı bir avantaj sağlıyor.

 2022 yılının ortasında satışa sunulacak ve tamamen elektrikli olacak araç C segmentinde dizayn edildi. Rekabet koşullarına uygun, çok sayıda yeniliği bünyesinde bulunduran yerli araçta 1000 e yakın teknik özelliğin tanımlanması yapıldı.

GSYİH’ya 50 milyar € katkısı olması beklenen bu araç cari açığa ise yıllık 7 milyar € katkı sağlayacak. Aynı zamanda milli bir marka oluşturulacak ve 20.000 kişiye direkt istihdam sağlayacak. Yerli otomobil elektrikli ve akıllı sürücü yazılım özelliklerine sahip olmanın yanı sıra Türkiye’nin petrole olan bağımlılığını azaltacak.

Henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da yerli otomobil tasarımının ünlü İtalyan firması Pininfarina tarafından yapılacağı belirtiliyor.

Battista Farina tarafından, 1930 yılında Carrozzeria Pinin Farina adıyla İtalya’nın Torino şehrinde kurulan şirket, müşterilerinin istekleri doğrultusunda özel karoserli otomobil üreten bir atölye olarak faaliyete başladı.

Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Ferrari, Cadillac ve Volvo gibi markaların ilham kaynağı olan PininFarina şirketi yerli otomobilin tasarımıyla kendini uluslararası bir konuma taşımayı amaçlıyor. Gösterim tarihine kadar her gün bir ipucu ile tanıtılacağını resmi hesabından açıklayan TOGG ilk görümtüsünü farları üzerinden verirken ikincisini otomobilin ön profil çizgilerini kullanarak tanıttı.

ARAÇ SEÇİMİNDE YARDIMA İHTİYACINIZ VAR MI?

+90(212) 659 45 45